הסיפור שלנו

המעשנה הוקמה על ארבעת יסודות היקום על פי העידן הקדום

רוח, אדמה, אש ומים

רוח המקום

המעשנה מדורגת כאחת מחמש מסעדות המעושנים הטובות בישראל. מקום קטן בלב השרון עם ניחוח ייחודי וקסם של אווירה. זיו, הבעלים של המקום, הוא פיטמאסטר ומסעדן עם דחף ליצירתיות, תשוקה לבשר ולאירוח!

בעזרת אביו המוכשר, תכננו ובנו מעל שבעה סוגים של כלי בישול הנשארים נאמנים לשיטות העישון הקדומות, מעשנות במסעדה ובחצר, מעשנה לדגים, מעשנה באדמה וגריל לאירועים מיוחדים שבו אנו מעשנים כבש שלם (יש לנו עוד תכניות במגירה...). כל הכלים הם על טהרת הברזל, העץ והאש החיה.

יסוד הרוח

המעשנה כלי קדום

המעשנה היא כלי ברזל, המאפשרת שליטה בטמפרטורה ובעשן הכלוא בו. טעמו של הבשר משתנה לפי משך העישון, סוג העץ הנשרף וכמות העשן שנכנסה לכלי. שיטה קדומה זו מתבססת על low& slow, מייצרת טעמים וניחוחות מופלאים: שורשיים ואדמתיים בכך מצליחה לעורר חושים שהטכנולוגיה והתעשייה טשטשו לנו. עישון בשר הוא תהליך ארוך ואיטי הדורש המון תשומת לב ודיוק. בזכות הניסיון שצברנו, אנו מתאימים לכל נתח מרינדה (brine) ותערובת תבלינים (rub) ייחודיים המעצימים ומחמיאים לכל נתח ונתח, כמו כן מקפידים על רמת עשייה מושלמת. באמצעות המעשנה או מעשנים, קולים, צולים ומבשלים שלל נתחים, ירקות, שורשים, פקעות ופירות. אנו מגישים לכם את אותה האיכות בצורות שונות של אירועים בין אם זה במסעדה, בערבי קונספט או באירועים פרטיים.

בין אם אתם מעשנים או רוצים להתחיל להתמכר אנו מציעים לכם להצטרף לפורום המועדון שלנו בפייסבוק.

יסוד האדמה

הניצוץ

בשנת 2013, חזר זיו מארצות הברית, שם הוא נחשף לתורת העישון, למד וחקר אותה עד העצם. הוא התחיל כתחביב בארוחות ביתיות למשפחה ולחברים ובהמשך פתח כקייטרינג יצירתי אותו פיתוח לסגנון הייחודי לו. עד מהרה הארוחות המזדמנות התגלגלו במעשנה ניידת לאירועים פרטיים. במקביל זיו החל ליזום ערבי קונספט לקרניבורים, לנהנתנים ולאניני טעם: משתה אבירים, סעודת המעשנה, פיקניק שבת ביער וארוחה בהפתעה. בכך זיו הקדים את זמנו ויצר מסעדת פופ- אפ של ערב בשרים, מסתורי שרמזים ממנו היו רק לנרשמים. לימים תקע זיו יתד ודגל במושב ינוב והקים את "המעשנה" בית אירוח עם הצעות לסעודות בין הימים א'-ה'. מידי פעם עושים ב"מעשנה" מחווה לתחילת הדרך וממשיכים את מסורת אירועי הקונספט. כמובן המעשנה הניידת שלו עדיין מטיילת.

יסוד האש